top of page

HAKKIMIZDA

LÜLEBURGAZ TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş.

Tarım sektöründeki tecrübesi ve hazır müşteri ağıyla sektörün hızla yükselen firmalarından biri olan firmamız pazar payını ve ticaretini her geçen gün arttırmaktadır.

 

Tecrübeli ve deneyimli kadrosuyla piyasada güveni ve saygınlığı olan güçlü bağlantıları sayesinde müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmeti vermekte olup, tüm hububat ürünlerinin ticaretini yapmaktadır.

LÜLEBURGAZ TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş., bakanlığın 5300 sayılı tarım ürünleri ve lisanslı depoculuk kanunu ve bu kanun hükümleri doğrultusunda yürürlüğe konulmuş yönetmelikler ile işleyişi sağlanan, yüksek depolama kapasitesine sahip modern ve son teknoloji ile donatılmış silolardan oluşan bir lisanslı depoculuk tesisidir.

Silolarımızın ısı, su ve nem yalıtımlı, otomatik havalandırma ve ilaçlandırma gibi özellikleri sayesinde ürünleriniz her zaman en iyi koşullarda muhafaza edilebilmektedir. LEBURGAZ TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş. tesisimizde büyük emeklerle yetiştirdiğiniz ürünleriniz bizlere emanettir. Ürünlerinizi en iyi, en güvenli koşullarda ve ilk günkü kalitesini bozmadan korumakta ve önemsemekteyiz.

Lüleburgaz Tarım Ürünleri Lisanslı depoculuk Anonim Şirketi 2007 yılında “BORSA DEPOCULUK VE TARIM ÜRÜNLERİ PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ “ olarak kurulmuştur. 2015 yılında şirketimiz “Lüleburgaz Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi” ünvanı almıştır.

       Lisanslı depoculuk sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz köklü bir firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Tecrübeli, dinamik ve değişime istekli ekibimiz ile firmamız için güzel bir geleceğin temellerini atmaktayız.

       Bizi diğer şirketlerden farklı kılan, firmamızda etkin olan sorumluluk anlayışımızdır. Kuruluşumuzdan bu güne olan bütünümüzdeki planlılık ve disiplin anlayışımızı koruyarak ilerlemekteyiz. Firmamızın hızlı büyüyor olmasının arkasında büyük bir emek, özveri ve inanç vardır.

       Firmamız olarak bu günlere gelmemizde emeği olan her paydaşımızla ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Sahip olduğumuz güven ve inanç  sayesinde bu uzun yolda beraber büyümeye devam edeceğiz.

       Ülkemiz lisanslı depoculuk kurulmasının üzerinden yaklaşık 11 yıl geçti. Lüleburgaz tarım ürünleri lisanslı depoculuk olarak Türkiye de kurulan 2. Lisanslı depoculuk olup Trakya’ nın ilk lisanslı deposudur.

       2012 yılında 20.000 (Yirmi Bin) ton depolama kapasitesi olarak başladığımız serüvenimize 2017 yılında Lüleburgaz Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Anonim Şirketi olarak 35.000 (Otuz Beş Bin) Ton kapasiteye ulaştık ve her geçen gün yatırımlarımızı arttırarak 2019 yılında şuan ki mevcut olan 50.000 (Elli Bin) Ton depolama kapasitesi ile çiftçilerimize, un fabrikalarına ve yatırımcılara hizmet vermekteyiz. Bu kapasitemizi ihtiyaçlar doğrultusunda daha da arttırmayı planlıyoruz.

 

      *Lisanslı depoculuk çiftçinin emeğini, bereketini garanti altına alan ve kazancını arttıran bir sistem. Bu sistem sayesinde çiftçimiz depo masraflarından kurtularak ürünlerini güvenli, sigortalı ve sağlıklı şekilde modern depolarda muhafaza etme imkanına sahip oluyor. Böylece hasat döneminde oluşan fiyat düşüşlerinden daha az etkileniyor ve sonraki aylarda ürününü daha yüksek fiyatlara satma imkanı yakalıyor. Hırsızlık, yangın, sel gibi doğal afetlere karşı mahsülünü koruma altına alarak hiç endişe etmeden üretmeye devam ediyor.

       *Lisanslı depolar sayesinde artık kamyon ve tır ile değil kağıt üzerinden el değiştirerek ürünler pazarlanmakta. Yani lisanslı depoya döktüğü mahsül karşısında aldığı ürün senedi ile Türkiye Ürün İhtisas Borsasında (TÜRİB) üzerinden elektronik ortamda ürününü daha geniş kapsamda çok fazla alıcıya ulaştırabiliyor.

      *Bir yıl boyunca üretim yapan çiftçinin alın terinin emeğinin karşılığını en iyi şekilde değerlendirerek satmasını istiyoruz. Buda lisanslı depo ve TÜRİB ile sağlanıyor.

      *Buradan tüm çiftçilerimize sesleniyoruz, ürünlerinizi lisanslı depomuza getirerek ELÜS üzerinden satın daha fazla kazanın…

Vizyonumuz
  • Lisanslı depolara konulacak tarım ürünleri için güven ve kaliteyi ön plana çıkaran bir depolama sistemi oluşturmak,

  • Bölgedeki tarım ürünlerine dayalı ticareti kolaylaştırmak,

  • Bölge üreticilerinin gelir seviyesini artırmak,

  • Bu ürünlerin piyasasında fiyat istikrarına katkı sağlamak ve kayıt dışılığı önlemektir.

Misyonumuz

Şirketimizin kurulmasında ortaklarımızın ortaya koydukları irade ve felsefeye uygun olarak, lisanslı depoculuk sektörünün gelişiminde öncü olmak, paydaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmektir.

Şirketimizin gelecek hedefleri, halen faaliyetleri devam eden lisanslı depolarımızın kapasitelerini artırarak sektörün önderleri arasında yer almak ve böylece faaliyette bulunduğumuz bölge üretimine, bölgedeki ürün ticaretinin gelişmesine ve böylece ülkemiz tarım ve ekonomisine beklenen katkıyı sağlamaktır.

bottom of page